BİZDEN HABERLER

MUĞLA YANGININDA BİZ
05 Ağustos Perşembe günü Saat 14:20 de Genel Başkanımız Sayın Aziz ŞASA nın Muğla şubemizin Acil Haberleşme desteğine ihtiyaç olduğunu en kısa zamanda bölgeye intikal etmemizi söylemesi ile hemen telsiz/telefon trafiği başladı. Dernekte toplanıp gidecek olan malzeme ve ekipmanları araca yerleştirdik. Hüseyin TANKIZ (TA3CE), Ekrem KUYUMCULAR (TA3KY), Hüseyin ÖZŞEKERCİ (TB3BMW) ve Kamil Dinçer USUL (TA3UKX) ile birlikte saat:15:00 da hareket ettik Yarım saatlik yemek molasının ardından hiç durmadan mola vermeden saat 22:30 da Muğla İtfaiye Merkezine ulaştık. Bodrum temsilciliğimizden gelen  Funda MEPA (TA3LFC), Göksel ESEN (TB4Gİ) ve Baran ESEN ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Personeli Mehmet ŞİMŞEK (TA4YMA) ile buluştuk. Muğla Şube Başkanı Cüneyt MERAY (TA4ICM) ile bir toplantı yaparak yapacağımız işleri konuşacağımız frekansları belirledikten sonra istirahata çekildik. Zira ekipler gece çalışması yapamıyorlardı. Sabah erkenden İtfaiye Merkezinde çalışacağımız alanı düzenledik, sistemleri hazır hale getirdik. Mustafakemalpaşa Şube Başkanımız Sayın Gökhan SUNAR (TA3SG)’ın da katılımıyla çalışmalara başladık.

Yangın bölgesine giden İtfaiye araçlarına amatör telsizci göndererek bölge ile sağlıklı iletişime başladık. İtfaiyelerin gerek yakıt gerekse su ihtiyaçlarını Su ve yakıt tankerlerini yönlendirerek söndürme çalışmalarının hızlı ve kesintisiz olmasına yardımcı olduk. Bölgedeki yangınlar büyük ve 4-5 ayrı noktada idi. Bu çalışmalarımızı zorlaştırıyordu. Ekipman ve personel sıkıntısı başladı. Ancak ekibimizin özverili çalışmaları ile bu sıkıntıları çözmeye çalıştık. 08.Ağustos saat 13:30 gibi çalışma alanını Genel Başkan Aziz ŞASA (TA1E), Bursa Şubesinden Kaya Ali ALIM (TA3KYA) ve Muğla Şube Başkanı  Cüneyt MERAY (TA4ICM) dan oluşan ekibe devrederek ilçemize dönüş yaptık.

Bu süre de bizlere her türlü desteği sağlayan Muğla İtfaiye Müdürü ve AKOM sorumlusu Mahmut bey ve barınma ihtiyacımızı karşılayan  bize çeşitli ikramlarda bulunan Yuvam Pansiyon Sahibi İsmail beye ve eşine ayrıca  Yardım sever tüm Muğla halkına TRAC Mustafakemalpaşa Şubesi olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.