OKULLARDA AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİ

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Mustafakemalpaşa Şubesi olarak, AFAD Eğitmen Eğitimlerini tamamlayan personelimiz ile Afet Bilinci Eğitimleri ve Okul Tahliye Planı Tatbikatları yapıldı.

01.03.2022 Tarihinde Mustafakemalpaşa İlçesi 14 Eylül İlkokulunda “Afet Farkındalık Eğitimi “ verildi. 4 Kişilik ekiple öğrencilere konferans salonunda yapılan eğitim oldukça verimli geçti.

02.03.2022 tarihinde Özel Karacabey Özkocaman Okullarına “Afet Farkındalık Eğitimi “ verildi. 6 kişilik ekip ile toplamda 190 öğrencinin katıldığı eğitim başarıyla tamamlandı.

Mustafakemalpaşa’da 14 Eylül İlkokulu ve İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulunda Karacabey’de Karcabey Özel Özkocaman Okullarında 04.03.2022 günü tüm Türkiye’de eş zamanlı yapılan Okul Tahliye Tatbikatında da destek verildi.

Tahliyesi yapılan okullarda koridorlarda, sınıflarda, ve diğer bölümlerde kalan olup olmadığı kontrol edilerek telsizle bilgi aktarımı yapıldı.

Eğitimler ve Tatbikatta destek ve ilgilerinden dolayı tüm okul Personeli, Yöneticileri ve tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz. Görev alan tüm personelimize de teşekkür ediyoruz.

TRAC Mustafakemalpaşa Şubesi Yönetimi